Gdzie można zatrzymać się na noc kamperem?

Niejedna osoba marzy o magicznej podróży do miejsc, gdzie będzie można rozkoszować się pięknym widokiem i czuć się wolnym w każdej chwili. Taką możliwość z pewnością daje nam podróż kamperem, który jednocześnie jest naszym domkiem “na kółkach”. Mamy w nim łazienkę, kuchnię, sypialnię i wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Nie musimy martwić się rezerwowaniem noclegu, czy kupnem biletów. Warto jednak pamiętać, że na wyjazd kamperem trzeba się odpowiednio przygotować. 

Przygotowanie do podróży 

    Zanim jeszcze wyruszymy w naszą podróż powinniśmy zrobić jej plan. Warto zastanowić się co ze sobą zabrać, pamiętajmy o tym, aby były to najpotrzebniejsze rzeczy, które zbytnio nie obciążą  naszego kampera oraz nie zajmą zbyt dużo miejsca. Kolejnym ważnym aspektem jest zaplanowanie miejsc które chcemy odwiedzić, oraz czasu jaki będziemy w nich spędzać. Podczas ich wybierania weźmy pod uwagę nocleg, gdzie możemy zatrzymać się naszym kamperem - jest to z pewnością jedna z najważniejszych kwestii.

Noc w kamperze 

    Najbardziej popularnym miejscem, w którym możemy przenocować jest tak zwany campground  czyli kemping. Miejsce to zostało stworzone specjalnie z myślą o ludziach którzy podróżują z namiotem, przyczepami czy kamperem. Jest to duży, ogrodzony plac, który posiada miejsca parkingowe, drobne restauracje czy bary. Kempingi posiadają toalety, prysznice, oraz miejsca gdzie możemy wspólnie ze znajomymi rozpalić ognisko. W niektórych z nich mamy możliwość  skorzystania z basenu, kortu tenisowego czy boiska sportowego. Największą zaletą campgroundów jest to, że możemy napełnić tam nasz kamper wodą - jak wiemy zbiorniki w tych pojazdach nie zawsze mają dużą pojemność i jest spora szansa, że podczas naszej trasy może jej zabraknąć. 

Nocleg w takim miejscu ma swoją cenę. To ile zapłacimy zależy od danego kempingu oraz jego atrakcji, które zazwyczaj wliczone są w cenie wstępu, który w tym przypadku może okazać się niestety wyższy.
Wiele podróżujących kamperami korzysta z noclegów “na dziko”. Ta forma zdecydowanie obniży nasze koszty podróży. Pamiętajmy jednak, że wybierając taki nocleg możemy być narażeni na koszty związane z mandatem, gdyż nie wszędzie jest to możliwe. Warto zrobić rozeznanie, w niektórych krajach jest to zakazane, a w innych, między innymi w Polsce nocowanie “na dziko” jest legalne i nie grozi nam za to kara. Pamiętajmy o tym, żeby nie pozostawiać po sobie żadnych śladów czyli na przykład śmieci. Taka forma noclegu zdecydowanie sprawdzi się dla osób, które podróżując chcą uniknąć kontaktu z obcymi ludźmi. 


    Podróż kamperem z pewnością dostarczy nam niezapomnianych emocji. Jest to przygoda, której każdy powinien doświadczyć. Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie innego sposobu podróżowania. Nocowanie w kamperze dostarczy nam wiele przygód, należy jednak pamiętać o tym, że zawsze powinniśmy szanować naturę i parkować w miejscach dozwolonych, bądź takich które nie zagrażają żyjącej tam roślinności czy zwierzętom.