Przeprawa promowa kamperem

Podróżowanie kamperem pozwala nam na sporą swobodę i wolność. Możemy zatrzymywać się w dowolnym miejscu i podziwiać piękno pejzaży bądź zaznajomić się dzięki temu z miejscowymi tubylcami. Taka forma podróżowania nie ogranicza nas zarówno lądowo -  jak i morsko. Choć wydawać by się mogło, że przeprawa promowa kamperem przysporzy wiele problemów i wysiłku, to w istocie nie jest, to aż tak skomplikowane.

Im wcześniej, tym lepiej

Jednym z pierwszych etapów jest rezerwacja biletów na przeprawę promem, którą można wykonać za pośrednictwem Internetu. Najlepiej zrobić, to odpowiednio wcześniej, aby mieć pewność, że takowe bilety uda nam się zdobyć. Jeżeli będziemy zwlekać, może to generować dodatkowe koszty, gdyż ceny biletów tuż przed terminem mogą ulec zmianie. W najgorszym przypadku możemy po prostu nie mieć już możliwości ich kupić, co narazi nas na zmodyfikowanie naszych planów i spore oczekiwanie na kolejną pulę. Podczas rezerwacji biletów na przeprawę promową, należy poinformować o tym, że podróżujemy kamperem i dodatkowo podać jego dokładne wymiary. Ponadto należy również wspomnieć o bagażniku na dachu i tylnym luku bagażowym na rowery. Wszelkie wymiary są bardzo istotne, gdyż to od nich zależy cena przewozu. Toteż podanie błędnych wymiarów może skutkować dodatkowymi opłatami albo nawet odmową transportu takiego kampera. Przed rezerwacją, w przypadku, gdy mamy zamiar przewozić zwierzę, musimy zorientować się, czy dany przewoźnik, to umożliwia. Większość promów oczywiście na to zezwala, warunkiem jest posiadanie przez zwierzę paszportu, mikroczipa oraz zaświadczenia o niezbędnych szczepieniach.

Nasza podróż

Należy także pamiętać o rezerwacji kabiny na promie, gdyż również i nam potrzebne jest miejsce do odbycia takiej podróży. Nasz komfort i bezpieczeństwo są rzeczą priorytetową. Promy oferują kabiny 2 lub kilkuosobowe, o różnym standardzie, czy to ekonomicznym czy znacząco podwyższonym. Niektóre promy oferują też fotele, na których możemy wygodnie usiąść, nie ma wtedy konieczność wynajmowania kabiny. 

Zakręć gaz, nikt nie potrzebuje kłopotów

Korzystając z przeprawy promem, musimy mieć na uwadze aspekt bezpieczeństwa. Powinniśmy przestrzegać zasad panujących na danym pokładzie i nie narażać siebie oraz innych na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Podstawową zasadą jest niewychylanie się za barierki, bo przecież nikt z nas nie chciałby przepaść w odmętach morskich. Dla bezpieczeństwa powinniśmy, też pamiętać o zakręceniu butli z gazem w naszym kamperze oraz zaciągnięciu hamulca ręcznego. Podstawą jest stosowanie się do wszelkich zasad, które panują na pokładzie i nie stwarzanie kłopotów.

To jest łatwiejsze niż myślisz

Przeprawa promowa nie jest taka trudna i kłopotliwa, jakby mogło się zdawać. Należy pamiętać o kilku istotnych aspektach, a z pewnością będzie to niesamowita podróż, która zostanie w naszej pamięci do końca życia. Przy odpowiedniej organizacji i przestrzeganiu zasad, będzie to niesamowita i oczywiście przyjemna przygoda.