Podróż kamperem przez Bałkany

Zima zaczęła się już na dobre. Obecny okres emidemiologiczny, z którym przysżło nam zmagać się na porządku dziennym, sprawił, że wszyscy coraz bardziej jesteśmy spragnieni słońca i nowych przygód. Na chwile obecną, podróżnowanie i przemieszczanie się poza granice kraju zostąło utrudnione, lecz to odpowiedni moment, aby zacząć planować swoje kolejne wakacyjne wyprawy. Jeśli chcemy posmakować czegoś innego niż spędzanie czasu w pięciogwiazdkowym hotelu, warto zerknąć przychylnym okiem w stronę podróżowania kamperem. To wcale nie jest skomplikowane, a wymaga jedynie dobrej organizacji i odrobiny odwagi. Podróż kamperem w dzisiejszych warunkach jest bardzo wygodna. Kampery są specjalnie przygotowane i wyposażone we wszystko, co potrzebne w dalekiej podróży. To bardzo wytrzymałe pojazdy, które są dostosowane do najtrudniejszych warunków, więc dotrzesz nimi gdzie tylko zechcesz. Jeśli szukasz niezapomnianych widoków, chcesz poczuć adrenalinę i przeżyć najwspanialsze wakacje w życiu - jedź kamperem w Bałkany.

Co warto zobaczyć?

Przede wszystkim należy pamiętać, że Bałkany to rozległa kraina geograficzna, w której skład wchodzi wiele państw. To idealny kierunek na wyprawę kamperem, ponieważ jest tam mnóstwo miejsc ,,odciętych od cywilizacji’’. Plan podróży powinien być ustalony w  zależności od tego ile czasu chcemy przeznaczyć na naszą wyprawę. Dobrym sposobem jest podzielenie wyjazdu na kilka poszczególnych krajów, tak aby jak najdokładniej eksplorować zaplanowane miejsca.

Zdecydowany must-have to odwiedzenie Bośni i Hercegowiny, która uznawana jest za serce Półwyspu Bałkańskiego. Podróżując przez to państwo można poczuć się jak w innym świecie, a nawet czasie. Bajecznie wyglądające góry, wioski pełne sympatycznych ludzi i mnóstwo odludnych, zapomnianych przez cywilizację miejsc - to wszystko oferuje nam wciąż niedoceniona Bośnia i Hercegowina. To idealne miejsce dla osób, chcących oderwać się od codziennego zgiełku. Jeśli już zdecydujemy się na przejazd przez Bośnię, na planie podróży koniecznie trzeba uwzględnić takie miejsca jak wodospady w Kravicy, bazar w Mostarze i dzikie góry. Co jeszcze warto wiedzieć? W Bośni jest tanio i skromnie, co ma swój niepowtarzalny klimat i czyni ten kraj bardziej ciekawym.

Chcąc zwiedzić kolejne państwo bałkańskie koniecznie powinniśmy wjechać do Czarnogóry. To malutkie, nasycone górami państewko jest niezwykle urokliwe i malownicze. Czuć tam wpływy zarówno chrześcijańskie, jak i islamskie, co sprawia, że kraj jest wspaniałą mozaiką kultur. Będąc w Czarnogórze doświadczamy niezwykłego połączenia krajobrazu górskiego z morskim. Numerem jeden czarnogórskich atrakcji jest zdecydowanie Zatoka Kotorska. To nic innego jak zalana dolina rzeczna, często swoim wyglądem porównywana do norweskich fiordów. Została ona w sposób naturalny zalana Morzem Adriatyckim, fundując turystom niezapomniane wrażenia. Podróżując dalej warto do swojej listy miejsc dodać takie miejsca jak Jezioro Szkoderskie, Park Narodowy Durmitor i Kanion Matka.

Dlaczego akurat kamper?

Odpowiedź jest prosta. Podróżując kamperem mamy ogromną swobodę w doborze miejsc, które chcemy odwiedzić. Nie jesteśmy uzależnieni od ustalonego przez biura podróży planu tylko sami dysponujemy swoim czasem. To świetny wybór dla osób podróżujących z dziećmi, przyjaciółmi, którzy cenią sobie niezależność. Bądź swoim własnym przewodnikiem i zaplanuj swoją wyprawę kamperem.