Rodzaje kamperów

Kampery zintegrowane

Jest to jeden z bardziej komfortowych kamperów, jego wyjątkowość polega na tym, że zabudowa jest połączona z kabiną kierowcy co daje duże możliwości. Przestrzeń może zostać całkowicie wykorzystana, co zdecydowanie poprawia komfort podróżowania. Również w kwestii projektu wnętrza ten typ jest specyficzny, ponieważ sposoby na jakie można zaaranżować przestrzeń w zależności od modelu są niemal nieograniczone i projektanci z roku na rok odkrywają nowe rozwiązania.

Taki pojazd charakteryzuje się jednak mniejszą ładownością od pozostałych kamperów obecnych na rynku. Innym minusem komputerów zintegrowanych jest ich wysoka cena, a co za tym idzie również koszty wynajmu. To zdecydowanie zniechęca potencjalnie zainteresowanych, którzy ostatecznie decydują się na tańsze, a podobnie komfortowe modele. Kampery zintegrowane poleca się szczególnie osobom, które nie lubią godzić się na kompromis, jeżeli chodzi o komfort podróżowania.

Kampery pół-zintegrowane

Po kamperach zintegrowanych przyszedł czas na kampery pół-zintegrowane. To typ, który posiada pewne ograniczenia, przede wszystkim w porównaniu do poprzednika jest on mniej komfortowy. Powoduje to zmniejszona przestrzeń sypialniana a także brak miejsca nad szoferką. Oczywiście ten pojazd ma także swoje zalety mianowicie jeżdżą szybciej, zużywając mniej paliwa, co dla osób bardziej ekonomicznych na pewno będzie ogromnym plusem. Kamperami  pół-zintegrowanymi jest prościej manewrować niż większymi modelami, za co też są one doceniane. Tego rodzaju pojazd sprawdzi się dla mniejszych grup, którym wybierając go łatwiej będzie podzielić się kosztami.

Kampery alkowa

Ten typ kampera jest obecnie wyjątkowo popularny, ponieważ łączy w sobie zalety obu poprzednich rodzajów. Te pojazdy posiadają dodatkowe miejsce zazwyczaj przeznaczone do spania, które znajduje się nad szoferką, stąd też specyficzny wygląd i nazwa alkowa. Oczywiście nie trzeba tam spać, ta dodatkowa przestrzeń sprawdzi się także świetnie, jako miejsce do przechowywania bagażu. Dzięki dużej części wypoczynkowej jest to model idealny dla rodzin. Mogłoby się zdawać, że przy kamperach tego typu kamperach tego typu kłopotliwa może się okazać zbyt wysoka temperatura, gdyż w takiej niskiej przestrzeni wszystko znacznie szybciej się nagrzewa.

Obecnie jednak, produkowane kampery są dobrze izolowane, co powinno zapewnić
komfortowe warunki w czasie snu. Ponadto wszystkie nasze kampery wyposażone są w klimatyzatory. Z kolei kampery półzintegrowane bez alkowy posiadają nieco mniejszą przestrzeń, jednak nie różnią się mocno od pojazdów opisanych wyżej. Zarówno kampery z alkową, jak i bez mają zazwyczaj podobną formę, a sposób ich prowadzenia
jest do siebie zbliżony. Również zużycie paliwa w obu rodzajach kamperów jest bardzo

podobne.

Kampery typu alkowa i bez alkowa, są dostępne do wynajmu w ofercie BSCamp. Kampery z alkowa polecamy przede wszystkim rodzinom, które potrzebują większej przestrzeni. Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą, aby zafundować swojej rodzinie i sobie niezapomniane wakacje.