Fakty i mity o podróżowaniu kamperem

Wynajem nie należy do najtańszych

FAKT. Trudno jednak się dziwić. Mimo tego, że dokładamy wszelkich starań, by ceny były jak najbardziej korzystne, to koszt utrzymania samego kampera stanowi niezaprzeczalnie większy wydatek. Jest to uwarunkowane przede wszystkim komfortowym noclegiem oraz możnością szybkiego przemieszczania się. Dlatego właśnie warto pamiętać o tych dwóch podstawowych zaletach. 

Złe warunki, panujące w kamperze

MIT. Nowoczesne pojazdy wyposażone są między innymi w toaletę, prysznic oraz kuchenkę gazową. To standard. Nie ma tu mowy o braku lodówki czy zniszczonych łóżkach. Bardzo ważne jest, aby klient był zadowolony z wypożyczonego kampera. Nie musimy martwić się o ogrzewanie, bądź gaz. Zatem niezależnie od warunków, panujących na zewnątrz, możemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Niezbędne akcesoria sanitarne nie stanowią żadnego problemu.  

Kamper jest dobry tylko na lato

MIT. Owszem, możemy dokonać tu klasycznego podziału na sezon letni oraz zimowy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z pojazdu cały rok. Gdy nadchodzą cieplejsze dni ceny wzrastają, co jest rzeczą oczywistą ze względu na zwiększone zapotrzebowanie. Wszyscy mamy świadomość tego, że w wakacje spore grono ludzi chce po prostu odpocząć. ,,Gorący” okres trwa mniej więcej od czerwca do września. Potem koszta zazwyczaj spadają, dzięki czemu zorganizowanie malowniczej, śnieżnej wycieczki nie przysparza kłopotów.

 


Jazda bez większych ograniczeń

FAKT. Wolność to jeden z największych atutów caravaningu. Wystarczy wybrać cel podróży. Nie doświadczymy oczekiwania na spóźniające się autobusy i pociągi. Brak również uciążliwych przesiadek. Gdy dopadnie nas zmęczenie wskazany jest wręcz postój oraz nocleg w kamperze. Pamiętajmy tylko, by wybrać dozwolone na to miejsce. Czasami problem mogą sprawiać limity wysokościowe oraz masowe na ulicach. Szczególnie tyczy się to zagranicznych dróg, przez które przejeżdżamy. Jednak warto po prostu wcześniej dokładnie prześledzić ustaloną trasą. Nie kierujmy się także w stronę wąskich uliczek, jeśli widzimy, że jest bardzo mało miejsca.  

Przeważnie rozrywka starszych ludzi

MIT. Emeryci to nie jedyna grupa wiekowa, korzystająca z tego rodzaju środka transportu. Za równie dominującą można uznać rodziny z dziećmi, które chętnie korzystają z wszelkich uroków podróżowania. To bardzo wygodna opcja, dzięki dużej ilości miejsca w pojeździe. 

Ostatecznie mamy nadzieję, że mimo różnych, powszechnie dostępnych informacji rozwialiśmy Państwa wątpliwości. Zachęcamy do wypożyczenia oraz sprawdzenia naszych kamperów, a także późniejszej oceny.