Miejsca, w które warto się wybrać cz. II

Hel

Zaczniemy od wakacyjnego klasyka - czyli polskiego morza. Kempingów tutaj zdecydowanie nie brakuje, więc odpowiednie miejsce znajdą zarówno rodziny z dziećmi, którym zależy na spokojnej okolicy, jak i bardziej imprezowe towarzystwo, lubiące głośną muzykę.

wynajem campera

Turystycznie warto wybrać się do fokarium w Helu - na pewno spodoba się miłośnikom zwierząt. Można również wspiąć się schodami na latarnię morską, czy wybrać na spacer po nadmorskim parku krajobrazowym. 


Pol ’ and ’ Rock  w  Kostrzynie  nad  Odrą

Świetnym wakacyjnym pomysłem będzie wyjazd do Kostrzyna nad Odrą. Festiwal Pol’and’Rock to niezwykły klimat - cztery dni koncertów, imprez, spotkań z ciekawymi ludźmi, oraz rozmaitych warsztatów - na przykład jogi, czy języka migowego. Wiele osób decyduje się na przyjazd właśnie kamperem, który można zaparkować na Polu Malinowskiego. Mnóstwo festiwalowiczów decyduje się na wcześniejszy przyjazd, tak, aby w Kostrzynie spędzić około tygodnia. Tworzą niepowtarzalny klimat i atmosferę. To nie tylko festiwal dobrej muzyki, ale i wzajemnej życzliwości.

Bieszczady

To dość znany kierunek - zarówno dla preferujących wakacje z zakwaterowaniem, jak i fanów kamperów. Wszyscy wiemy, że Bieszczady to doskonała lokalizacja na górskie spacery. Jednak to miejsce ma o wiele więcej do zaoferowania.

Można między innymi odwiedzić Zagrodę Żubra w Mucznem, gdzie można poobserwować zwierzęta. Ciekawym urozmaiceniem górskich spacerów będzie również zwiedzenie przepięknej cerkwi w Łopience, oraz zapory Solina od wewnątrz.

Mazury

Mazury to teren uwielbiany przez miłośników żeglarstwa, jednak tam również warto wybrać się kamperem. Można zatrzymać się na kempingu przy jeziorze Gim, doskonałym na wakacje z dziećmi - płytkie zejście, niewielka plaża.

Ciekawym miejscem do odwiedzenia będzie Stacja Badawcza w Popielnie, gdzie znajduje się hodowla koników polskich. To atrakcja doskonała dla dzieci, ale i osób szukających nowych doświadczeń.

Malbork

Dla zainteresowanych historią to doskonały kierunek wakacyjnej podróży. Poza oczywistym punktem wycieczki, czyli słynnym zamkiem, warto odwiedzić także Sklepy Cynamonowe z opowiadań Brunona Schulza i przenieść się na chwilę do czasów przedwojennych. Znajdą się tam również atrakcje dla dzieci - Dinopark, Smokoladnia, park linowy i inne, typowo wakacyjne atrakcje, które najmłodsi uwielbiają.

Międzyrzecze

To jeden z tych mniej znanych, jednak bardzo interesujących turystycznie kierunków. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o MRU - Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, to najwyższy czas wybrać się tam na wycieczkę. Mowa o powojennych bunkrach, które zostały zaadaptowane dla zwiedzających. W zależności od wybranej trasy, może trwać ona od godziny do nawet ośmiu. Trasa krótka będzie świetna dla osób z dziećmi, ekstremalna - dla szukających mocnych wrażeń. Godziny w szlamie i wodzie, z latarkami, w gumofilcach na nogach. Niezabezpieczone studzienki, betonowe schody. A dookoła sporo kempingów, gdzie można zainstalować się z kamperem.

Warszawa 

Kamperem do Warszawy? Oczywiście! Mimo mnogości hoteli w stolicy, sporo osób decyduje się na wyjazd z kamperem. Można go wygodnie zaparkować w odpowiednim miejscu i wybrać się na zwiedzanie. Centrum Nauki Kopernik, Łazienki, mniej znana, ale fascynująca Niewidzialna Wystawa, gdzie możemy odkrywać świat z perspektywy niewidomych. W Warszawie atrakcji zdecydowanie nie brakuje. 

 

wynajme campera

Warto zdecydować się na wakacje z kamperem, gdyż daje to wyjątkową swobodę, poczucie niezależności i możliwość częstego przemieszczania się bez wielkiego pakowania. 

Zachęcamy więc Państwa do wypożyczenia kampera z BS Camp, by móc cieszyć się nietuzinkowymi wspomnieniami!