Wakacje kamperem z małym dzieckiem - jak się do nich przygotować?

 

Podróżowanie z dzieckiem niejednokrotnie stanowi wyzwanie. Jednak wiele rodzin nie wyobraża sobie wakacji bez swoich pociech. To oczywiście zrozumiałe, ponieważ ciężko jest rozstać się nawet na parę tygodni z kilkuletnim maluchem. Czas rozłąki potrafi być problematyczny, przez co wyjazd nie sprawia nam tak wielkiej frajdy. W związku z czym, kamper to idealne rozwiązanie.


Przede wszystkim odpowiedni fotelik

Bezpieczeństwo jest w tym wypadku najważniejsze. Stosujemy się do tych samych przepisów, które obowiązują kierowców samochodów osobowych. Fotelik musi być używany zgodnie z zaleceniami producenta. Istotna jest grupa wiekowa małego użytkownika oraz jego waga. Pamiętajmy także, że podczas jazdy nie wolno dziecku spać na łóżku. W razie ewentualnego niebezpieczeństwa mogłoby się to skończyć tragicznie. W przypadku niemowląt oraz najmłodszych fotelik powinien być zamontowany tyłem do kierunku jazdy, a poduszka powietrzna wyłączona, jeśli obiekt znajduje się na przodzie pojazdu. 


Jak kompaktowo spakować się na wyjazd? 

    Przede wszystkim tylko najpotrzebniejsze rzeczy, warto przygotować listę. Ubrania najlepiej jest uformować w małe ruloniki, które bez problemu zmieszczą się do naszej walizki, gdy rozłożymy je obok siebie. Najpierw zacznij od największych rzeczy, które zajmują przeważającą ilość miejsca. Dzięki temu wykorzystasz maksymalnie przestrzeń. Niejednokrotnie zapominamy również o przegródkach, w które zmieści się wiele przedmiotów.  Dodatkowo torebki próżniowe sprawią, że Twoje kosmetyki będą bezpieczne. W końcu przychodzi też czas na pranie. Zaopatrz się w miednicę oraz sznurek z przyssawkami, dzięki czemu będziesz mógł rozwiesić mokrą odzież tak naprawdę wszędzie. 


Co w razie wypadku lub choroby?

Nigdy nie zapominajmy o zabraniu apteczki oraz najpotrzebniejszych leków. Zdrowie malucha, jak i nasze jest kwestią kluczową. 

  • Termometr
  • Leki przeciwgorączkowe
  • Krem z filtrem UV 
  • Środki przeciwko ukąszeniom owadów 

To jedne z podstawowych rzeczy, które warto spakować już na początku. Niestety choroba lokomocyjna to zmora dużej części rodziców, dlatego należy zaopatrzyć się w odpowiednie środki apteczne, łagodzące jej objawy. Wyjątkowo, ustawmy też dziecko przodem do kierunku jazdy. Świeże powietrze, dochodzące z lekko rozwartego okna jest także wskazane. 
Przed podróżą, jeśli wyjeżdżamy poza teren Polski, obowiązkowo zadbajmy też o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Wyrabia się ją bardzo sprawnie, nie trzeba tak naprawdę wychodzić z domu, wystarczy wysłać wniosek. Dokument zostanie przesłany pocztą. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w innym kraju europejskim na koszt NFZ.

 

Wakacje kamperem to świetny sposób na ich spędzenie w sposób nietuzinkowy. Dają one możliwość zobaczenia wielu miejsc oraz zakątków wartych odwiedzenia. Małe dziecko może stać się doskonałym kompanem podróży, o ile podejdziemy odpowiedzialnie do nowej sytuacji. Zadbajmy o komfort malucha, który poza naszą uwagą wymaga również odpowiednich warunków. Warto też urozmaicić podróż o konkretne zabawy, wspólne śpiewanie piosenek, bądź oglądanie bajek. 

BS Camp zapewni Państwu niezapomniany wyjazd pełen przygód, którego nie zapomni żaden członek rodziny. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, bądź mailowego w razie jakichkolwiek pytań lub chęci wynajęcia kampera.