Miejsca, w które warto się wybrać kaperem cz. I

Podróżowanie kamperem w ostatnich latach zyskało na popularności. To świetne rozwiązanie dla osób młodych, żądnych przygód, a także rodzin z dziećmi, potrzebujących wypoczynku. Przed wycieczką należy jednak obrać konkretny kierunek. Wbrew pozorom nie każdy obszar oferuje sprzyjające warunki do przemieszczania się takim środkiem transportu.


Chorwacja

    To faworyt rodzinnych wyjazdów. Piękne wybrzeża zachęcają do letnich spacerów. Ze względu na ogromne zainteresowanie i dużą ilość turystów poprawiona została krajowa infrastruktura, która ułatwia karawaning. Powstało też wiele pól kempingowych, jak Odmoree położone w malowniczej wiosce Rtina. Do zdecydowanych atutów tego miejsca zaliczyć można niesamowite widoki, plażę oraz jedzenie. Chorwacja jest krajem dobrze skomunikowanym, dlatego zmiana lokalizacji nie będzie kłopotliwa.

kamper wypożyczalnia


Hiszpania

    Kraj kojarzony z nieustającym słońcem, wyśmienitą paellą oraz słodkimi churros to cel wielu turystów. Południowy temperament i muzyka flamenco zachwycą każdego. Wspomniane atrakcje odnajdziemy między innymi na Andaluzji, posiadającej najwyższy łańcuch górski - Sierra Nevadę. Nie ma też żadnego problemu ze znalezieniem pól kempingowych. Świetny przykład stanowi Vilanova, mieszcząca się w Barcelonie. Dodatkowo możemy spotkać miejsca, w których jednorazowy nocleg jest darmowy dzięki przychylności władz miasta. 


Niemcy

    Obowiązkowo należy wspomnieć, że karawaning dla Niemców to wręcz tradycja. Okolice największych miast mogą pochwalić się ogromną ilością pól kempingowych, które najczęściej znajdują się nad jeziorami oraz w lasach. Już samo nocowanie może być wyjątkowym doświadczeniem. Poza tym Berlin i Poczdam ujmują parkami, zabytkami takimi jak Brama Brandenburska czy też Pałac Sanssouci, który przeniesie nas w czasy króla Fryderyka II.


Austria

    Po raz kolejny mamy tu do czynienia z miejscem, które perfekcyjnie sprawdzi się dla rodzin, szczególnie tych aktywnych. Austria wygląda zjawiskowo zimą ze względu na góry, sprzyjające narciarskiemu szaleństwu. Jednak nawet latem niejednokrotnie dostrzeżemy bogactwo rozmaitych jezior i parków rozrywki. Muzeum Sisi w Wiedniu z pewnością zainteresuje mniejszych podróżników. Pole kempingowe Donaupark zapewnia wypożyczalnię rowerów dlatego wycieczka w bezchmurny dzień okaże się przyjemnością.


Czechy

    Niewątpliwą zaletą czeskich pól kempingowych są niewygórowane ceny. Będąc w centrum Pragi zapłacimy za pojazd plus jedną osobę około 50 zł w przeliczeniu. Nie ma tu też mowy o braku wszelkich udogodnień. Nie zachęcamy do stawania na miejscach nieoznakowanych ze względu na mandaty. Polecamy odwiedzenie słynnego na cały świat Tańczącego domu oraz malowniczego spaceru w kierunku Mostu Karola.


Norwegia

    To jeden z niewielu krajów, który oferuje nocleg kamperem ,,na dziko”, czyli po prostu wszędzie. Jednak wciąż ilość miejsc kempingowych oszałamia.  Norwegia jest doskonałą opcją dla osób, uwielbiających przygody w towarzystwie grupy lub w pojedynkę. Zjawiskowe fiordy z wodospadami oraz góry zapierają dech w piersiach. Nie wyobrażamy sobie wycieczki bez ujrzenia Preikestolena, czyli popularnego urwiska 

Szwecja

    Jeżeli zdecydujemy się na wycieczkę do Norwegii to warto też pamiętać o Szwecji, która jest jej sąsiadem. Jest to kolejny kraj, gdzie możemy zatrzymać się dosłownie wszędzie, za zachowaniem prawa/zasady zwanego Allemansrätten, oznaczającego ,,wolność wędrowania”. Zasady są proste - możemy zatrzymać się wszędzie pamiętając o poszanowaniu cudzego mienia oraz przyrody. Szwecja to idealne miejsce dla osób kochających naturę, spokój i ciszę. Właśnie taki krajobraz ujrzymy na północy tego państwa, gdzie zabudowania występują bardzo rzadko. 

 

wypożyczalnia kamperów

 

Zachęcamy więc Państwa do wypożyczenia kampera z BS Camp, by móc cieszyć się nietuzinkowymi wspomnieniami!