Co trzeba wiedzieć przed pierwszym wyjazdem kamperem na wakacje?

 

Pierwsza podróż kamperem!

Nie wiesz jak się do niej przygotować, aby wycieczka przebiegła w interesujący i przede wszystkim bezpieczny sposób? Mamy nadzieję, że kilka poniższych wskazówek pomoże Ci w uzyskaniu odpowiedzi, na nurtujące Cię pytania i dowiesz się jak przygotować się do wyruszenia w drogę! Nieustannie wzrastające zainteresowanie niezależnym podróżowaniem, tzw. „na własną rękę”, sprawia, że społeczeństwo coraz częściej decyduje się na wynajem kampera. Jednakże, wraz z podjęciem decyzji o wyborze takiego środka transportu nasuwa się wiele pytań i wątpliwości.

Wizyta w wypożyczalni

Ważnym punktem przygotowania jest oczywiście wybór odpowiedniego pojazdu, dostosowanego do potrzeb podróżujących. Aby móc wyruszyć kamperem na wakacje należy spełniać określone wymagania. Wszystko po to, aby podróż przebiegła bezpiecznie. Podstawą wynajmu jest między innymi podpisanie umowy i posiadanie prawa jazdy kat. B. Ponadto, minimalny wiek osoby wynajmującej kamper określony jest na 25 lat. Nigdy wcześniej nie podróżowałeś takim środkiem transportu i zastanawiasz się, czy sobie poradzisz? Nie martw się, na miejscu zapewnimy wszystkie niezbędne szkolenia. Ich przebycie jest warunkiem niezbędnym do wydania samochodu do użytku.

Kamperem nie wjedziesz wszędzie

Chociaż wydaje się to być oczywistym, to w praktyce niewiele osób pamięta o tym, że camper wynajem jest dość dużym pojazdem. W końcu musi pomieścić sypialnię, łazienkę i kuchnię. Dlatego też, organizując wycieczkę nim, należy tak ją zaplanować, aby na naszej trasie znajdowały się łatwo przejezdne drogi. Zaleca się przede wszystkim unikanie niskich tuneli, małych parkingów i wąskich przejazdów. Ponadto, za istotną kwestię uważa się parkowanie pojazdu na równym terenie, ze względu na wbudowaną w niego instalację hydrauliczną.

Znajomość przepisów i opłat

Bez względu na to do jakiego kraju wybierzemy się kamperem, niezbędna jest znajomość przepisów ruchu drogowego w nim obowiązujących. Decydując o miejscach, które chcielibyśmy zwiedzić, warto zapoznać się z liczbą i dostępnością, ulokowanych w nich, miejsc kempingowych. Ponadto, istotna jest znajomość wszelkich opłat związanych z przejazdami przez określone drogi. W niektórych państwach bowiem na podróżujących kamperem nakładane są dodatkowe opłaty, gdy próbują oni przejechać, np. przez most bądź tunel. 

Skompletowanie wyposażenia

Przed wyjazdem należy zadbać o stworzenie listy rzeczy, które będą nam podczas podróży niezbędne. Mamy tutaj na myśli głównie rzeczy osobiste, gdyż oferowane przez nas pojazdy wyposażone są już w najważniejsze elementy. W każdym naszym kamperze, można cieszyć się bogatym wyposażeniem bwakowym w tym stół z krzesłami czy też grill. Klientom oferowany jest najwyższy standard. Pojazdy wyposażone są w taki sposób, aby zapewnić jak największy komfort podróżującym, niezależnie od tego czy wybrali się na wycieczkę latem, czy też zimą.